Witryna zrealizowana dzięki:

Mecze ligowe i towarzyskie 10-13 czerwca

W minionym tygodniu piłkarze UKS Żagle wzięli udział w meczach ligowych oraz towarzyskich. Oto wyniki minionych spotkań:

UKS Żagle’04 2:1 Mazowsze Miętne

– Bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Dwie bardzo dobre kontry naszego zespołu dały naszej drużynie zwycięstwo. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się Mikołaj Piotrowski z rocznika 2005 . Cieszy również postawa zespołu w całej rundzie. Widać, że chłopcy coraz lepiej rozumieją się na boisku. Szkoda, że został tylko jeden mecz- dodał z uśmiechem trener Grzegorz :).

Józefovia Józefów 2:4 UKS Żagle’05

– Mecze z Józefovią zawsze są pełne napięcia do ostatniego gwizdka. Od początku byliśmy drużyną, która zyskała przewagę i stwarzała więcej sytuacji bramkowych. Dwukrotnie wychodziliśmy na prowadzenie i dwukrotnie gospodarze doganiali wynik. Na minutę przed końcem meczu Franek Stefaniuk pięknym strzałem w okienko wyprowadził nasz zespół na prowadzenie, a 30 sekund później jeszcze jedną bramką ustalił wynik spotkania. Walczyliśmy o zwycięstwo do samego końca. Waleczność i wytrwałe dążenie do celu przyniosło świetny efekt i końcową radość. W pełni zasłużone zwycięstwo. Brawo DRUŻYNA (!) – powiedział trener Mateusz Nagórski.

PSS Legion Warszawa 4:9 UKS Żagle’06

Kolejne zwycięstwo zanotowała nasza drużyna z rocznika 2006. – Przystąpiliśmy do meczu bez kilku podstawowych zawodników, mimo to rozegraliśmy dobre zawody. Miałem możliwość przetestować kilka innych wariantów gry co w pełni się udało. Dobre zawody rozegrali do tej pory zawodnicy rezerwowi z czego się ogromnie cieszę. Widać, że praca jaką wykonujemy nie idzie na marne – relacjonuje trener.

Warto dodać, że na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu chłopcy zapewnili sobie awans do wyższej ligi. Wielkie gratulacje!!

Polonia Warszawa 2:10 UKS Żagle’08

UKS Żagle przyjęło zaproszenie od zespołu Polonii Warszawa (rocznik ’09) do rozegrania meczu towarzyskiego. Powołania na to spotkanie otrzymali chłopcy w większości klasy IC, czyli również z rocznika 2009.
– U naszych zawodników widać duże postępy, szczególnie w walce o piłkę i chęci strzelania bramek, co zaowocowało dużą liczbą goli. Świetne spotkanie rozegrał Stanisław Średziński, który strzelił aż 8 bramek i zdecydowanie był liderem podczas tego meczu, całkowicie kontrolując jego przebieg – powiedział trener Michał Pielech.