Witryna zrealizowana dzięki:

Minikosz Dzielnica 2018 – relacja

W środę 10 stycznia 2018 roku zostały rozegrane Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w minikoszykówce, czyli zawody dla drużyny składających się z chłopców z rocznika 2005 i młodszych. Rywalizacja odbywała się na boiskach hali sportowej przy ul. Bajkowej w Radości.

Nasi koszykarze do tych zawodów przygotowywali się od początku roku szkolnego, nie szczędząc sił i zaangażowania na treningach.

Trafiliśmy na grupę, która jak się później okazało nie stanowiła dla nas większego wyzwania. Pewnie wygrywaliśmy każdy z męczy, choć styl, w jakim to robiliśmy pozostawiał wiele do życzenia. Awansując z I. miejsca w półfinale trafiliśmy na II. drużynę z równoległej grupy. Nie był to łatwy mecz, ponieważ chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 124 wyraźnie górowali nad nami warunkami fizycznymi, jednak nasi koszykarze świetnie wykorzystali swoje atuty, czyli: szybkość oraz lepsze wyszkolenie techniczne i po dwóch kwartach wyrównanej walki w trzeciej i czwartej części pozbawili złudzeń swoich większych kolegów i wyraźnie wygrali, a więc pewnym krokiem weszli do finału tych ważnych dla nas zawodów.

Mecz finałowy to już zupełnie odrębna historia. Naszym przeciwnikiem była drużyna ze Szkoły Sióstr Felicjanek, mająca w swoich szeregu bardzo dobrze wyszkolonych młodych koszykarzy. Był to bardzo zacięty i wyrównany mecz. W każdej kwarcie walczyliśmy bark w bark o zdobywanie punktów. Zaciętość tego meczu podkreśla również fakt, iż po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał remis: 20-20. Trzeba było rozegrać pasjonującą dogrywkę, w której na 30 sekund przed końcem dalej był remis. Wtedy trener naszych chłopców poprosił o czas i nakreślił taktykę na ostatnią część meczu. To, co stało się potem, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Chłopaki grali jak natchnieni, lepiej znosząc psychologiczną wojnę nerwów. Zaowocowało to zdobyciem aż 7 punktów w ostatnich 30 sekundach meczu i wybuchem ogromnej radości po ostatnim gwizdku sędziego.

Wgrywając dzielnicę zaklasyfikowaliśmy się do turnieju o mistrzostwo Warszawy, czyli do grupy szesnastu najlepszych drużyn z całego Miasta Stołecznego. „To historyczna chwila – jeszcze nigdy nasi koszykarze nie osiągnęli tak dobrego miejsca! Jestem dumny z naszych zawodników” – powiedział po turnieju trener drużyny p. Hubert Dziuba i dodał: „Patrząc na ich poziom wyszkolenia oraz zaangażowanie i chęć do walki, myślę, że będziemy godnie reprezentować Wawer na warszawskiej arenie”.

Zmagania warszawskie rozpoczynają się już w najbliższy poniedziałek – trzymajmy kciuki za naszych koszykarzy!

bty

bst

bdr