Witryna zrealizowana dzięki:

Sekcja pływacka UKS Żagle

Treningi pływackie Uczniowskiego Klubu Sportowego Żagle z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Aktualnie nasi uczniowie mogą trenować na 3 jednostkach treningowych – Grupa Falenicka, oraz aż 6 jednostkach treningowych tygodniowo – Grupa w Międzylesiu. O przynależność do konkretnej grupy decydują wstępna ocena umiejętności pływackich oszacowana na podstawie sprawdzianów dokonywanych na początku sezonu.

Młodsi chłopcy pod okiem trenera Tomasza w zależności od poziomu zaawansowania uczą się, bądź doskonalą technikę kraula na piersiach i plecach ze szczególnym uwzględnieniem pracy nóg, ułożenia ciała oraz właściwego oddechu.

Starsi chłopcy pod okiem trenera Huberta są w okresie przygotowawczym przed Mistrzostwami Szkoły Żagle w pływaniu które odbędą się już w marcu. Kolejnym punktem w treningowym planie są pływackie Mistrzostwa Dzielnicy Wawer, które będą miały miejsce miesiąc później.
Należy stwierdzić że umiejętności pływackie są niezbędne w dorosłym życiu. Pływanie jest sportem niemal bezkontuzyjnym, rozwijającym wszystkie partie mięśni i pozytywnie wpływającym na wady rozwojowe kręgosłupa. Dysponujemy jeszcze kilkoma wolnymi miejscami na sobotnich porannych zajęciach dla uczniów szkoły w Falenicy. Jeśli więc jest ktoś kto chciałby dołączyć do naszej drużyny pływackiej i rozpocząć przygodę z tym pięknym sportem – serdecznie zapraszamy!

bst

bst