Witryna zrealizowana dzięki:

Piłkarskie półkolonie zimowe 2018 – relacja

W pierwszym tygodniu ferii Uczniowski Klub Sportowy „Żagle” zorganizował dla swoich podopiecznych piłkarskie półkolonie. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku i trwały od godziny 9:00 do 16:00. Uczestnicy mogli liczyć na dużą dawkę piłkarskich zmagań. Każdego dnia młodzi piłkarze brali udział w dwóch jednostkach treningowych, na których kształtowali swój charakter za pomocą różnego rodzaju gier i zabaw. W tym całym „sportowym szaleństwie” nie zabrakło czasu na naukę i poza boiskową integrację. Osoby biorące udział w półkoloniach mieli okazję wybrać się na dwie wycieczki. Jedną z nich było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Tematem wyprawy były „piłkarskie emocje”. Przewodnik oprowadzający grupę po miejscu sukcesów kadry trenera Adama Nawałki, opowiadał chłopcom liczne anegdoty, które mogły zaciekawić nawet najbardziej wybrednego fana futbolu. – Możliwość wejścia do szatni, w której przed meczami eliminacyjnymi do Euro i Mundialu przygotowywali się reprezentanci Polski jest fajnym przeżyciem i ogromną motywacją dla młodych piłkarzy. W tym miejscu chłopcy na własne oczy mogli zobaczyć i poczuć atmosferę wielkich wydarzeń, które w ostatnim czasie spotykały naszych kadrowiczów  – powiedział trener Łukasz Rychlica.

Poza wycieczkami i piłkarskimi treningami każdy z uczestników mógł poświęcić się wypełnianiu kart pracy oraz czytaniu książek i komiksów.

Uczniowski Klub Sportowy „Żagle” organizuje piłkarskie półkolonie już od kilku lat.
Cieszą się one dużym zainteresowaniem, co jest wyznacznikiem wysokiego poziomu organizacji i dużego zadowolenia zawodników oraz rodziców.