Witryna zrealizowana dzięki:

Młodzi w hołdzie J.P. II 2017

W sobotę 20 maja kilku śmiałków reprezentujących UKS Żagle stanęło w szranki w organizowanym przez Urząd Dzielnicy Wawer XIII Biegu Przełajowym: „Młodzi w hołdzie Janowi Pawłowi II”. Pogoda wspaniała, patron wyjątkowy a więc nie mogło nas tam zabraknąć! Rywalizowaliśmy w 2 kategoriach wiekowych: 4-6 SP oraz Gim. W pierwszym dla nas biegu reprezentujący nasz Klub i Szkołę, Maksymilian Bardski najszybciej pokonał trasę i jako pierwszy zameldował się na mecie. Taki start naszego, młodego reprezentanta rozpalił sportowy głód starszych kolegów.

Na kolejne sukcesy nie trzeba było długo czekać. Na wymagającej 1400m. trasie biegu gimnazjalnego, po pierwszym okrążeniu wyraziste, limonkowe koszulki zawodników Klubu Biegacza były na przodzie stawki. Na dość wąskiej i piaszczystej a więc niełatwej trasie biegu bardzo trudno było wyprzedzić rywali. Jak się potem okazało o wyniku, oprócz wytrzymałości decydowała taktyka biegu a w zasadzie jego pierwsze 300m. gdzie trasa była łatwiejsza.

Ostatecznie nasi zawodnicy, biegnący w Żaglowej ławicy uplasowali się na miejscach:
3. Rafał Szcząchor, 4. Patryk Pawłowski, 5. Tomek Skiba, 6. Daniel Bardski i 7. Karol Astrachancew.

Oprócz fenomenalnych miejsc bardzo cieszą wspaniałe wyniki: każdy z naszych chłopców pokonał trasę biegu w czasie poniżej 4 minut- biorąc pod uwagę warunki w jakich biegli chłopaki to naprawdę świetne rezultaty. Naszą Szkołę oraz Klub reprezentowali: Maksymilian Bardski (sekcja koszykówki), Tomasz Skiba (klub biegacza), Rafał Szcząchor (klub biegacza), Patryk Pawłowski (klub biegacza), Daniel Bardski (sekcja koszykówki) oraz Karol Astrachancew (sekcja pływania).

dav

dav