Witryna zrealizowana dzięki:

Nowa sala do terapii integracji sensorycznej w Falenicy

Szanowni Państwo, z wielka radością informujemy, że  w szkole  powstała sala do integracji sensorycznej (SI), która jest przeznaczona do prowadzenia zajęć terapeutycznych dla dzieci. Są to zajęcia, których celem jest poprawa funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego odpowiedzialnego za odbiór i przetwarzanie bodźców zmysłowych.

Powołany zespół składający się z terapeutów i administracji naszej placówki dołożył wszelkich starań, aby przestrzeń pracowni wyposażona była w odpowiednie sprzęty i pomoce, będąc przy tym przyjazną dla dziecka, budząc w nim pozytywne emocje i zadowolenie z uczestniczenia w zajęciach.
Sala wyposażona jest w stabilny stelaż pozwalający na montaż wielu przyrządów służących do odpowiedniej stymulacji ośrodkowego układu nerwowego, równowagi, poprawy koordynacji wzrokowo- ruchową, orientacji w przestrzeni i ogólnej sprawności fizycznej. Do terapii wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt taki jak podwieszane platformy, huśtawki, hamaki, deskorolki, trampoliny, tunele, piłki gimnastyczne, równoważnie, a także materiały różnej faktury do stymulacji dotykowej, materiały do stymulacji wzrokowej i węchowej.
Od września regularnie prowadzone są zajęcia w nowo powstałej sekcji UKS ŻAGLE – Integracja Sensoryczna. Osoby, które już są od kilku miesięcy w terapii SI, znacznie lepiej funkcjonują w szkole oraz środowisku domowym, o czym informują nas nauczyciele i rodzice. Ta forma terapii jest przez dzieci bardzo lubiana. Wychodzą szczęśliwe i „chcą jeszcze”. Oczywiście wielką atrakcją zajęć jest korzystanie z nowego sprzętu, który jest profesjonalny, bezpieczny i bardzo atrakcyjny dla dzieci. Osoby prowadzące zajęcia (Karol Szabelewski, Marcin Janikowski)  posiadają pełne kwalifikacje i certyfikat terapeuty SI.

Obecnie dysponujemy kilkoma wolnymi miejscami na zajęcia grupowe i indywidualne integracji sensorycznej.

 

Zapisu można dokonać przez formularz

sala do si

Leave a Reply