Witryna zrealizowana dzięki:

Piłkarska przygoda na Śląsku

Sekcja piłkarska to nie tylko regularne treningi, mecze oraz turnieje. Począwszy od 4 klasy chłopcy (wraz z ojcami oraz trenerami) udają się raz w roku na weekendowy wyjazd do jednego z polskich miast. Jest to wspaniały czas na integrację i wspólne wyzwania. Weekendowe wyjazdy to jeden z elementów programu wychowawczego UKS Żagle i będą brały w nim udział kolejne drużyny.

W dniach 21-23 kwietnia dwudziestu piłkarzy z 5 i 6 klas ruszyło samochodami wraz z trenerem Mariuszem oraz Mateuszem, a także 4 ojcami w piłkarską przygodę po Śląsku. Pierwszym przystankiem, a także miejscem naszego noclegu było przedszkole „Węgielek” w Katowicach.

Sobota była bardzo intensywna, a harmonogram napięty. Mecze towarzyskie z UKS Kuźnica Katowice, a także z Salosem Dąbrowa Górnicza przyniosły sporo emocji. Równie interesujące było zwiedzanie stadionu Ruchu Chorzów. Dzień zakończyliśmy wizytą na meczu Ekstraklasy, gdzie spotkały się Piast Gliwice oraz Jagiellonia Białystok.

Najbardziej podobały mi się sparingi, bo były z fajnymi przeciwnikami. Cieszę się, że udało się je wygrać. Podobało mi się również miejsce w którym spaliśmy. Było bardzo zadbane. Choć spaliśmy na karimatach, to nie było źle – powiedział Staś Gancarczyk.

Niedziela rozpoczęła się od Mszy Świętej w jednym z lokalnych kościołów. Następnie zwiedzanie stadionu Polonii Bytom, a także mecze towarzyskie z Polonią oraz Gwarkiem Tarnowskie Góry. Po sportowych aktywnościach przyszedł czas na obiad, a całość wydarzenia zakończyliśmy wizytą w Sanktuarium (Piekary Śląskie).

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu. Udało się rozegrać cztery mecze towarzyskie, a także odwiedzić trzy ważne śląskie stadiony. Co dla nas ważne, mogliśmy pogłębić naszą więź z przyjaciółmi z Kuźnicy. Dziękuje ojcom, którzy wspaniale współtworzyli nasze wydarzenie – powiedział trener Mateusz.