Witryna zrealizowana dzięki:

Streetball pod Żaglami 2017 – relacja

W sobotę 8 kwietnia w pięknych okolicznościach przyrody 10 drużyn stanęło w szranki w pierwszym organizowanym przez UKS Żagle turnieju koszykówki ulicznej: „STREETBALL POD ŻAGLAMI 2017”. Choć pogoda na kilka dni przed zawodami nas nie rozpieszczała – przelotne opady deszczu i ochłodzenia, które nie wróżyły nic dobrego, nie zatrzymało to koszykarskich śmiałków, którzy w liczbie ok. 40 stawili się na rozpoczęciu turniejowych zmagań. Ich odwaga, jak się później okazało zostało sowicie nagrodzona przez piękną, wiosenną aurę. Wspaniałe warunki atmosferyczne przełożyły się na dobry poziom sportowy. Waleczność i motywacja, którą widać było na boisku dobrze świadczyła o zawodnikach podnosząc jednocześnie wartość wizualną tego sportowego widowiska, ku uciesze zgromadzonych widzów. Wszyscy adepci koszykarskiego rzemiosła, oprócz zmagań drużynowych walczyli również o laur króla strzelców- czyli zawodnika, który zdobył najwięcej punktów ’z gry’ oraz mieli okazje spróbować swoich sił w indywidualnym konkursie rzutów z dystansu. W tym ostatnim zadaniu odległość rzucającego od kosza zależała od kategorii wiekowej i tak, dla: Szkoły Podstawowej wynosiła 5m., Gimnazjum mieli 6 m. a przedstawiciele kat. Open aż 7m. Konkurs ten wygrywał zawodnika, który w 10 próbach uzyska największą liczbę trafień do kosza.

Sportowe podsumowanie w/w zmagań wygląda następująco:
Klasyfikacja drużynowa

Kategoria N (Szkoła Podstawowa):

  1. Warsaw Wizards
  2. Crossriders
  3. Streetballowcy

Kategoria B (Gimnazjum):

  1. OP
  2. BC Interforest
  3. Adasie w najkach

Kategoria A (Open):

  1. Dziki z Ameryki
  2. Antylopy
  3. Blok Ekipa
  4. JulkaTeam

Najskuteczniejszymi zawodnikami turnieju zostali: Tomasz Białek (Dziki z Ameryki), Aleksander Jurkiewicz (OB.) oraz po emocjonującej dogrywce Tadeusz Bojemski (Warsaw Wizards).

Konkurs rzutów z dystansu wygrali: Tomasz Białek (Dziki z Ameryki), Tomek Jaworski (OB), Maks Bardski (Warsaw Wizards).

Zarówno organizatorzy jak i uczestnicy jednym głosem stwierdzili, że był to bardzo wartościowy czas. Turniej obfitował w prawdziwie sportowe emocji okraszone dobrą zabawą dzięki czemu nikt nie żałował, że miał okazję w nim uczestniczyć. Padały również sugestie, że na naszym wawerskim ‘podwórku’ powinno być więcej koszykarskich inicjatyw. Temu ostatniemu postulatowi postaramy się sprostać być może już we wrześniu.

Gratulując wszystkim zawodnikom postaw godnych prawdziwych sportowców, chcemy jednocześnie podziękować Urzędowi Dzielnicy Wawer za wsparcie przy realizacji tego przedsięwzięcia, bez którego nasz turniej byłoby bardzo trudno zorganizować.
Jednocześnie już dziś zapraszamy na kolejne nie tylko koszykarskie wyzwania organizowanie przez UKS Żagle.