Witryna zrealizowana dzięki:

Piłkarze z rocznika ’07 dwa razy na podium

W minioną sobotę chłopcy z rocznika 2007 sekcji piłkarskiej zagrali w turnieju organizowanym przez klub Sokół Warszawa. Do turnieju, tak jak w poprzednich zawodach zgłosiliśmy dwa zespoły. Po raz kolejny chłopcy pokazali, że są bardzo silną drużyną. W końcowej klasyfikacji na 6 zespołów zajęliśmy II i III miejsce.

W meczach grupowych nasze drużyny zajęły: UKS Żagle I – 2 miejsce, UKS Żagle II – 1 miejsce, co oznaczało, że w meczu półfinałowym naprzeciw siebie stanęły oba nasze zespoły. Mecz przyjaźni zakończył się zwycięstwem UKS Żagle I. W małym finale UKS Żagle II pewnie zwyciężył z drużyną Victorii Zerzeń 2-0. W meczu o pierwsze miejsce UKS Żagle I przegrał z drużyną Gigant Smile 3-2, tracąc ostatnią bramkę kilka sekund przed końcem spotkania.

Organizatorzy turnieju wyróżnili naszego zawodnika nagrodą indywidualną.
Statuetka dla najlepszego zawodnika powędrowała do Jakuba Borka.

Widzimy, że turnieje piłkarskie są dla naszych chłopców bardzo ważne. Chłopcy lubią wyzwania i czerpią z gry dużo radości. Współzawodnictwo sportowe jest ważnym elementem ich rozwoju. Chłopcy rywalizując według tych samych reguł uczą się poszanowania innych i równości wobec prawa.

Henryk Jordan, lekarz, pionier nowoczesnego wychowania fizycznego w Polsce i popularyzator gier sportowych i sportu wśród dzieci i młodzieży, stwierdził, że boisko jest najlepszą szkołą życia „bo tu wśród wolności i swobody łatwiej niż gdziekolwiek rozwinąć się w całej pełni i dojrzewać mogą wszystkie szlachetne i w życiu potrzebne pierwiastki duszy młodzieńca”.