Witryna zrealizowana dzięki:

Pływacy z Żagli vs. Wawer

Na początku miesiąca, dokładnie 4 oraz 5 kwietnia pływacy z naszej szkoły mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności podczas Mistrzostw Dzielnicy Wawer.
Jako pierwsi w szranki stanęli gimnazjaliści. Reprezentacja składająca się z 7 śmiałków pływających kraulem, grzbietem oraz stylem klasycznym dzielnie walczyło o jak najwyższe miejsce w zawodach. Ponieważ były to zmagania drużynowe liczył się każdy start a najmniejszy błąd rzutował na wynik całego team’u. Niestety przez dwa błędy techniczne nasza drużyna została zdyskwalifikowana – szkoda, bo wyniki uplasowały by nas na 4-5. miejscu w klasyfikacji generalnej. Już bez formalnych przygód, następnego dnia walczyli przedstawiciele ‘podstawówki’. Tam nasi młodzi pływacy, często stawiający swe pierwsze kroki na tego typu zawodach zachowali koncentracje i ‘zimną krew’ od początku do końca i ostatecznie zakończyli zmagania na dobrym: 8. miejscu.

Oto pełen skład naszej reprezentacji: Franek Górecki, Janek Kwiecień, Olek Pogorzelski, Filip Romanowski, Michał Mazurkiewicz, Staś Gancarczyk, Olek Łasak, Ignacy Łoza, Oliwier Dobrowolski, Krystian Nowiński, Jakub Blankiewicz, Hubert Nowiński, Adam Gaik, Maks Dobrowolski oraz Grzegorz Kłyszewski.

Niezależnie od wieku czy umiejętności pływackich te starty była dla nas bardzo pouczający, pełen nowych doświadczeń (jak choćby dyskwalifikacja) dzięki czemu chłopcy z jeszcze większą motywacja uwagą będą pracować na treningach aby wyniki kolejnych zawodów były zdecydowanie lepsze!