Witryna zrealizowana dzięki:

Pół roku na szkolnej siłowni! Dlaczego warto?

6 miesięcy. 105 dni treningowych. 315 godzin ćwiczeń. To dotychczasowy dorobek sekcji treningu funkcjonalnego, która ruszyła w ramach Uczniowskiego Klubu Sportowego z początkiem września bieżącego roku szkolnego w Międzylesiu. Obecnie w treningi uczęszcza stała grupa 35 uczniów z gimnazjum i liceum, a także 10 nauczycieli oraz pracowników administracyjnych szkoły. Jednak nowe osoby, zachęcone pozytywnymi doświadczeniami kolegów, zgłaszają się regularnie na pierwsze, bezpłatne treningi. W zależności od zasobów czasowych, stopnia zaawansowania, sprawności i motywacji chłopcy ćwiczą dwa lub trzy razy w tygodniu. Staramy się dostosować program do indywidualnych potrzeb, bierzemy pod uwagę inne aktywności sportowe oraz cele, które chcemy zrealizować. Przed feriami liczna grupa przygotowywała się do sezonu narciarskiego.
Bardzo pomocny w tej materii okazał się najnowszy nabytek sekcji – przyrząd do ćwiczeń w niestabilnym środowisku BOSU. Wzmacnialiśmy mięśnie stabilizujące staw kolanowy, pracowaliśmy nad koordynacją i zwiększaniem mobilności. Efekt treningów odczułem podczas feryjnych wędrówek po górach. Moja wytrzymałość zwiększyła się wielokrotnie – stwierdza p. Jan Makarewicz, nauczyciel języka polskiego w gimnazjum i liceum. Początkowo byłem nastawiony sceptycznie, jednak po pierwszych treningach stałem się wielkim zwolennikiem ćwiczeń na siłowni. Dzięki nim mam na co dzień o wiele więcej energii – dodaje p. Mariusz Płatkowski, wychowawca klasy 2GA.
Również uczniowie dostrzegają owoce obecności na zajęciach treningu funkcjonalnego.
Teraz czuję się pewniej na boisku – tak podsumowuje rezultaty Grzegorz Kuca z klasy 1LO. Częściej wygrywam pojedynki o piłkę, mogę lepiej się zastawić – dodaje Janek Bujak.
Obaj są zawodnikami klubu OKS Otwock i łączą treningi sekcji z piłkarskimi. Dobrze dobrane ćwiczenia przekładają się bezpośrednio na rezultaty.
W pływaniu kraulem mamy większą siłę napędową – twierdzą bracia Jarczewscy z 1LO. Michał Kowalczyk z 2GA tak podsumowuje swoje dotychczasowe rezultaty – Poprawiłem znacząco wygląd sylwetki i dzięki temu zwiększyła się moja pewność siebie.
Nauczyciele wychowania fizycznego u uczniów, którzy trenują na siłowni obserwują poprawę koordynacji ruchowej, zręczności i siły. Jest to doskonałe uzupełnienie dla innych dyscyplin. Wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji spróbować, serdecznie zapraszamy! Dlaczego warto? Wystarczy spytać kolegów!

tf1

tf2