Witryna zrealizowana dzięki:

Zwycięstwo w Turnieju im. Żołnierzy Wyklętych

Już po raz trzeci organizowaliśmy zawody, których celem oprócz rywalizacji sportowej było upamiętnienie polskich bohaterów. Turniej im. Żołnierzy Wyklętych to jedno z 6 wydarzeń programu „Sport i Nowoczesny Patriotyzm. Budowanie Wspólnoty Młodych Polaków”, który realizujemy przy wsparciu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

W turnieju wzięły udział takie zespoły jak: Warszawska Akademia Piłki Nożnej, AP Radość, Alfa Przymierze Rodzin, AS Wesoła, Victoria Zerzeń, Józefovia, UKS Żagle I, UKS Żagle II. Turniej dedykowany był chłopcom urodzonym w 2004 roku oraz młodsi.

Wszystko rozpoczęło się od spotkania z p. Michałem Gawriłowem z Ośrodka Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego. Edukator opowiedział młodym piłkarzom o życiu Witolda Pileckiego. Zawodnicy wzięli również udział w konkursie na temat wiedzy dotyczącej polskiego bohatera, który został przeprowadzony przez rekonstruktorów z grupy WiN.

Chłopcy byli bardzo zainteresowani tematem. Pilnie słuchali, a także zadali kilka bardzo ciekawych pytań. Ucieszyło mnie to, że dla wielu chłopców postać Witolda Pileckiego nie była anonimowa – powiedział Michał Gawriłow z OBnT.

Sam turniej miał bardzo dynamiczny przebieg. Wszyscy zawodnicy zostawili na boisko dużo zdrowia, okazali niezwykłą waleczność i determinację. Każda z drużyn walczyła o zwycięstwo w zawodach. Ostatecznie zespół UKS Żagle II zajął 7 miejsce, a UKS Żagle I zwyciężył.

Dopiero ostatnie spotkanie zadecydowało o tym kto zostanie zwycięzcą. Po świetnym meczu nasi chłopcy zwyciężyli 3:2 z Victorią Zerzeń i mogliśmy cieszyć się z zajęcia pierwszego miejsca w trzeciej edycji Turnieju im. Żołnierzy Wyklętych. To było dla nas ważne, ponieważ w ostatnich miesiącach nieraz mierzyliśmy się z porażką. Zwycięstwo odniósł zespół, ale bardzo dobrze zagraliśmy indywidualnie. Michał Janik został królem strzelców, a Bartek Bucior niezaprzeczalnie otrzymał statuetkę za najlepszego obrońcę turnieju – powiedział trener Mateusz Nagórski.

Dziękujemy Rodzicom za imponujące zaangażowanie i pomoc w organizacji turnieju!

Program „Sport i nowoczesny patriotyzm – budowanie wspólnoty młodych Polaków” w ramach, którego odbył się turniej, jest realizowany dzięki wsparciu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

TŻW2017