Witryna zrealizowana dzięki:

Prezentacja Klubu Żeglarskiego w gimnazjum „Żagle”

W poniedziałek, 7 listopada Klub Żeglarski miał okazję zaprezentować się przed całym gimnazjum „Żagle” w Międzylesiu. O początkach działalności sekcji i pierwszych wydarzeniach opowiadał Michał Pielech (prowadzący sekcję):

Zaczynaliśmy na wiosnę 2014 roku od wyjazdów nad Zegrze oraz obozów w Rynie. W sierpniu 2015 odbył się wakacyjny obóz na Mazurach. W okresie jesienno-zimowym remontowaliśmy omegę, a na wiosnę 2016 odbył się kurs i egzamin na patent żeglarza jachtowego. Natomiast tegoroczne wakacje to było ukoronowanie naszych działań – pełnomorski rejs po Bałtyku.

Znaczną część spotkania została poświęcona właśnie relacji z rejsu. Podczas prezentacji przepięknych zdjęć (autorstwa Jana Jarczewskiego), przybliżone zostały uczniom realia życia morskiego – podział na wachty, nocne czuwanie, nawigacja, przygotowywanie posiłków. O swoich przygodach podczas szkolenia na patent oraz rejsu opowiadali również członkowie Klubu: Olgierd Antosiewicz i Grzegorz Kłyszewski. Na koniec wyświetlona została również filmowa relacja z rejsu – nagrana szkolną kamerą GoPro.

Dziękujemy szkole „Żagle” za zaproszenie i stworzenie możliwości do podzielenia się tym, co dzieje się w Klubie Żeglarskim.