Witryna zrealizowana dzięki:

Radom Junior Cup – I miejsce UKS Żagle!

W ostatnią niedzielę maja chłopcy z rocznika 2006 zawitali do Radomia na Ogólnopolski Turniej Junior Cup, gdzie brało udział 12 drużyn z całej Polski.

„Żaglowcy” w swojej grupie rozegrali 5 spotkań z czego 4 wygrali i jeden przegrali zajmując ostatecznie pierwsze miejsce w grupie, co dało pewny awans do półfinału turnieju. Tam również pewne zwycięstwo (7:3) i upragniony awans do finału zawodów.

W finale spotkaliśmy się z drużyną gospodarzy Juniorem Radom, z którą to przegraliśmy rywalizację o 1 miejsce na naszym wydarzeniu jakim był turniej Św. Jana Pawła. Także była świetna okazja do rewanżu. I to naszym chłopcom w pełni się udało pokonując gospodarzy, po bardzo dobrym meczu 3:0.

Najlepszym strzelcem turnieju został Oscar Lipka (11 goli), a zawodnikiem turnieju Michał Wróblewski. Wielkie brawa i gratulacje!!

Bardzo się cieszę z sukcesu drużyny. Po kilku mniej szczęśliwych spotkaniach ligowych, wróciliśmy na właściwą „ścieżkę”. Chłopcy świetnie wytrzymali trudy turnieju, gdzie grania było w sumie 180 minut w ogromnym upale. Cieszy dobra organizacja gry oraz odpowiednia motywacja, bo z tym ostatnio bywało różnie. Widać, że doświadczenie zbierane na II ligowym poziomie procentuje – podsumował zawody trener Grzegorz.

IMG_5338