Witryna zrealizowana dzięki:

Relacja z obozu piłkarskiego – Gutów Mały 2017

W dniach 6-13 sierpnia piłkarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego Żagle wzięli udział w obozie piłkarskim. Tym razem nasze zgrupowania odbyło się w Gutowie Małym (Województwo Łódzkie). Piękny ośrodek sportowy z trzema naturalnymi boiskami (oraz jednym sztucznym) położony w malowniczej okolicy wśród pól i lasów okazał się świetnym miejscem do zrealizowania naszych sportowych i wychowawczych celów.

W obozie wzięła udział rekordowa liczba – 62  uczestników. Jest to póki co największa liczba chłopców, którzy uczestniczyli w zgrupowaniu UKS Żagle.

Nasi obozowicze rozpoczynali dzień bardzo wcześnie, bo już o 7.00 rozpoczynał się codzienny rozruch.

Staramy się, aby każdy dzień obozu był dobrze zagospodarowany. Oprócz rozruchu chłopcy mieli jeszcze trzy treningi w ciągu dnia. Dwa z nich były przeznaczone na rozwój umiejętności indywidualnych, a trening popołudniowy bardziej był nastawiony na grę zespołową. Chcemy, aby nasi zawodnicy wracali z obozów zmęczeni. Nie przemęczeni, ale zmęczeni. Treningi mają być miejscem zmagania, gdzie momentami jest trudno, ale dajemy radę! W ten sposób uczymy się męstwa i pracowitości z uśmiechem na twarzy– powiedział Mateusz Nagórski, koordynator sekcji piłki nożnej.

Oprócz treningów chłopcy mieli czas na pracę własną, czytanie, basen, gry i zabawy rekreacyjne oraz pogadanki. Jedną z nich przeprowadził ks. Wojtek opowiadając naszym wychowankom poruszające historie polskich lotników dotyczące waleczności oraz przyjaźni. Chłopcy mieli również możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

Stałym elementem naszych obozów są również mecze towarzyskie. Tym razem rozegraliśmy sparingi z zespołami APN Piotrków Trybunalski. I nie ma co pisać więcej, niż to że w powyższych spotkaniach uczyliśmy się pokory…:-) Kolejny raz uczyliśmy się również służenia innym osobom poprzez wolontariat. Tym razem przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Żeroniach. Nasi starsi zawodnicy pomagali w sprzątaniu parafialnego terenu wokół cmentarza oraz lasu.

Opiekę nad chłopcami sprawowało 6 trenerów UKS Żagle oraz dwóch pomocników. Kuba Pochwalski (1LO) oraz Kuba Blankiewicz (3GIM) pojechali na obóz jako pomocnicy w ramach programu Młoda kadra, który już niebawem ruszy pełną parą. Nasi uczniowie mieli możliwość obserwacji zajęć, prowadzenia części treningów, rozmowy indywidualnej z trenerami, przygotowywania konspektu treningowego z omówieniem i wiele innych ciekawych rzeczy, które stanowiły wstęp do ich przygody piłkarskiej, ale już w innej roli. Byli dużą pomocą dla kierownika, trenerów oraz zawodników i z optymizmem patrzymy na ich sportową przyszłość.

Podczas obozu piłkarskiego realizujemy program piłkarski oraz wychowawczy. Nasze zgrupowania stanowią także ważny element przygotowania do rozgrywek ligowych, które zwyczajowo rozpoczynają się z końcem sierpnia. Jesteśmy pewni, że w przyszłym roku będzie jeszcze więcej chętnych! Termin obozu już znamy: 5-12 sierpnia 2018 roku. Zapraszamy!  – powiedział Mateusz Nagórski.

DGtfjhZXkAEKtXn.jpg_large