Witryna zrealizowana dzięki:

Relacja z Turnieju Małego Bohatera

W sobotę 11 maja odbyła się kolejna edycja turnieju “Małego Bohatera”. W tym roku tematem przewodnim zmagań byli Zawiszacy – najmłodsza grupa Szarych Szeregów. W zmaganiach brało udział 7 drużyn, które rozgrywały spotkania w systemie “każdy z każdym”. Jak co roku organizatorzy nie prowadzili tabeli punktowej. Każda drużyna biorąca udział w rozgrywkach
dostawała medale i pamiątkowy puchar. Mimo braku presji związanej z miejscem w tabeli, emocji na boisku nie brakowało. Od początku widać było duże zaangażowanie i ogromną pasję na twarzach uczestników. Zgromadzeni kibice mieli okazję podziwiać popisy młodych sportowców, które często nagradzali głośnymi brawami. Uczestnicy w czasie wolnym mieli możliwość wzięcia udziału w grach tematycznych, pogłębiających ich wiedzę na temat “Zawiszaków”, korzystać z kawiarenki, brać udział w loterii fantowej, czy po prostu grać w piłkę na sąsiednich boiskach.

Turniej oprócz rywalizacji sportowej miał na celu zaakcentowanie wartości historycznych u tak młodych osób. Ich zaangażowanie i skupienie w grach tematycznych pokazywało, że wartości moralne przekazywane przez najbliższe środowisko
procentują. Na boisku również nie brakowało pasji i determinacji, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć mnóstwo pięknych bramek, dużo cudownych asyst i fantastycznych parad bramkarskich. Przy okazji chciałbym podziękować rodzicom, bez których organizacja turnieju byłaby niemożliwa. Ich wsparcie i pomoc była tego dnia nieoceniona! – powiedział trener Łukasz Rychlica