Witryna zrealizowana dzięki:

Relacja z zawodów pływackich

No i wypłynęliśmy na głębię, 31 października 2019 r. na pływalni OSiR Wawer w Aninie odbyła się 3 edycja zawodów szkolnych Żagli w pływaniu, o nazwie „WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ”. Podczas nich każdy uczestnik od klasy 1 szkoły podstawowej do 3 Liceum miał okazję sprawdzić swoje umiejętności pływackie w przeróżnych konkurencjach. Na liście startowej znalazło się aż 93 zawodników, którzy rywalizowali w takich stylach, jak: kraul, grzbiet, klasyk (żabka) i delfin. Na zawody przyszło również dużo widzów, którzy dopingowali zawodników, by osiągnęli jak najlepszy wynik. Atmosfera była wspaniała, rodzinna i miła dla wszystkich. Sędziami zawodów byli licealiści z Młodej Kadry, więc można powiedzieć, że sędziowanie i obsługa techniczna były na najwyższym, światowym poziomie.

 

Wywiad z medalistą rocznika 2004, Konstantym Rudzkim:

-W jakich konkurencjach stanąłeś na podium?

-W grzbiecie i kraulu.

-Które miejsca zająłeś?

-Pierwsze i trzecie.

-Co czujesz?

-Szczęście i determinację.

 

„Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział oraz uczniom uczestniczącym w projekcie Młoda Kadra- pływanie oraz dziennikarstwo za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tych zmagań”- to z kolei słowa głównego organizatora zmagań, pana Huberta Dziuby.

Dokładne wyniki rywalizacji: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ 2019 – wyniki

Galeria zdjęć z zawodów: [KLIK]

 

Korzystając z okazji pan Dziuba i Młoda kadra już dziś zapraszają na otwarte, amatorskie zawody pływackie „DUC IN ALTUM 2020” które będą organizowane w maju 2020 roku!

 

Autor: Franciszek Jankowski 8a (Młoda Kadra- Dziennikarstwo sportowe)WYPŁYŃ3WYPŁYŃ 4WYPŁYŃ 1

Leave a Reply