Witryna zrealizowana dzięki:

Relacja z lekcji pokazowej flamenco w Przedszkolu


Dnia 15.11.2019 r. w Przedszkolu STRUMIENIE odbyły się lekcje pokazowe flamenco dla wszystkich grup przedszkolnych.

Na początku zajęć Biedronki, Wiewiórki i Koniki dowiedziały się, że flamenco jest tańcem hiszpańskim oraz nauczyły się jak przywitać się po hiszpańsku- „Buenos dias”.

Zobaczyły również jak wygląda strój tancerki flamenco.

Później przedszkolaki obejrzały przygotowany przez trenerkę flamenco układ taneczny, po którym razem z nią próbowały go zatańczyć.

Dzieci poznały podstawowe kroki tego tańca m.in. step, ruch rąk oraz właściwe ustawienie ciała. Z maluchami tańczyły również ich Panie wychowawczynie.

Odważne Biedronki miały okazję zatańczyć solo z motylem flamenco (wachlarz) lub ptakiem flamenco (chusta).

Po nauce przyszedł czas na obejrzenie jeszcze jednego pokazu tańca flamenco, podczas którego dzieci siedząc głośno klaskały i tupały. Reakcja ta pozwala nam stwierdzić, że spodobało im się flamenco, gdyż jego nieodłącznymi elementami są tupanie (stepowanie) oraz klaskanie.

Na zakończenie dzieci pożegnały się z trenerką licząc cichutko po hiszpańsku do trzech „Uno, dos, tres”, a na koniec krzycząc głośno „Olé!”.

Zapraszamy do obejerzenia zdjęć z lekcji pokazowych flamenco, które znajdują się poniżej.

Wszystkie Biedronki, Wiewiórki i Koniki, które są zainteresowane  dalszą nauką flamenco zapraszamy do zapisu na zajęcia przez formularz: [KLIK]

Zajęcia wystartują od grudnia jeśli zbierze się minimalna liczba chętnych osób. Zajęcia będą odbywały się w piątki w godz. 13:20-13:50.

DSC_0239_Easy-Resize.comDSC_0256_Easy-Resize.comDSC_0179_Easy-Resize.comDSC_0151_Easy-Resize.comDSC_0083_Easy-Resize.comDSC_0117_Easy-Resize.comDSC_0068_Easy-Resize.com

DSC_0087_Easy-Resize.comDSC_0112_Easy-Resize.com

 

Leave a Reply