Sukcesy biegaczy!

W piątek 5 kwietnia w miejscowości Kamion k. Sochaczewa zorganizowane zostały Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Biegach Przełajowych na których Żagle reprezentowane były przez dwóch zawodników: Konrada Astrachancewa oraz Patryka Pawłowskiego.

Chłopaki mieli do przebiegnięcia 1500 m. po niełatwej krosowej trasie, gdzie uczniowie musieli się mierzyć z licznymi podbiegami oraz innymi tródnościami np. piachem, który pobijany przez rozpędzonych zawodników (a było ich ok 100 w każdym roczniku) utrudniał oddychanie. Chłopcy poradzili sobie jednak wyśmienicie i w ostatecznej klasyfikacji zajęli rewelacyjne miejsca! Patryk był 15. a Konrad zajął 6. Miejsce w województwie co dało mu awans do Mistrzostw Polski, które już za 2 tygodnie. Gratulując chłopakom świetnych wyników pamiętajmy o tym, aby 26 kwietnie mocno trzymać kciuki za naszego reprezentanta na szczeble ogólnopolskim.

Ale biegamy nie tylko po medale. Czasem realizując się w jakiejś pasji warto również pomyśleć o innych. Tak zrobił inny nasz szkolny biegacz: Rafał Szcząchor z klasy 1 LO, który w niedzielę 7 kwietnia wziął udział w 1. Biegu Zajączków. Jest to bieg charytatywny, w którym zbierane są środki na leczenie dzieci w Centrum Zdrowia Dziecka. Rafał, który na co dzień trenuje bieganie w UKS Żagle wystartował na dystansie 10 km. Mocny start pozwolił na zajęcia 3 miejsca w stawce biegaczy, które nasz zawodnik utrzymał do końca biegu. Rewelacyjny wynik Rafała oraz wspaniały czas 40:36 (rewelacja zważywszy, że był to bieg po trasie leśnej) dają dobry prognostyk przed Biegiem Konstytucji 3go Maja do którego przygotowuje się nasza UKS’owa drużyna biegowa.

Gratulujemy naszym biegaczom życząc kolejnych sukcesów!