Witryna zrealizowana dzięki:

Turniej Św. Jana Pawła II – relacja

PUKS Karol Wadowice najlepszy podczas piłkarskiego Turnieju św. Jana Pawła II
W sobotę (9 kwietnia) na obiekcie LO Wybickiego przy ulicy Halnej odbył się piłkarski Turniej św. Jana Pawła II. W zawodach wzięły udział następujące zespoły: PUKS Karol Wadowice, KS LAS, Warszawska Akademia Piłki Nożnej, MOSiR Mińsk Mazowiecki, Żyrardowianka I, Żyrardowianka II, UKS Żagle I oraz UKS Żagle II.

Chłopcy byli podzieleni na dwie grupy po 4 zespoły. Spotkania były bardzo zacięte i walka trwała do ostatniego gwizdka. W międzyczasie zawodnicy wzięli udział w konkursie żonglerki. Po zakończeniu fazy grupowej młodzi piłkarze posilili się w kawiarence zorganizowanej przez Żaglowych Rodziców. Kolejnym punktem Turnieju było spotkanie z p. Pawłem Zuchniewiczem, który w barwny sposób opowiedział uczestnikom o św. Janie Pawle II.

Lolek bardzo lubił piłkę nożną. Jak był młody bardzo często grał w kolegami. Ale wiecie, co Wam powiem? On sportowego ducha zachował przez całe życie. Był bardzo dzielny w czasie swojej choroby i walczył, aż do samego końca – powiedział do młodych piłkarzy autor licznych książek o Papieżu Polaku.

Po elemencie edukacyjnym nadszedł moment na fazę ćwierćfinałową, półfinałową oraz finałową. W tej ostatniej spotkały się zespoły PUKS Karol Wadowice oraz Żyrardowianki. Po emocjonującym meczu zwyciężyli piłkarze z papieskiego miasta! Piłkarze Karola Wadowice wykazali się bardzo dojrzałą, inteligentną grą. Świetnie im wychodziła gra zespołowa i zasłużenie zwyciężyli w turnieju.

To był pierwszy nasz turniej zorganizowany na obiekcie przy ulicy Halnej. Zawody były bardzo dynamiczne, ponieważ spotkania odbywały się na dwóch boiskach równocześnie. Naszym chłopcom poszło bardzo dobrze. Pech chciał, że obie nasze drużyny spotkały się w ćwierćfinale. Zespół UKS Żagle I w meczu o 3 miejsce zwyciężył z MOSiR-em Mińsk Mazowiecki i zdobyliśmy brązowe medale! Dziękujemy Rodzicom, wolontariuszom z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz Instytutowi Papieża Jana Pawła II za wspaniałą pomoc w zorganizowaniu turnieju – powiedział trener Mateusz Nagórski.