Witryna zrealizowana dzięki:

Szachiści z UKS Żagle i ich liczne sukcesy

W dniach 25.02. – 4.03.2018. w Chrustach pod Kielcami odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10. W gronie finalistów, czyli najlepszych zawodników w Polsce do lat 10 znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły: Dominik Nocek oraz Antoni Góral, wyłonionych wcześniej w Eliminacjach Międzywojewódzkich. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund tempem 90 minut na partię + 30 sekund na każdy ruch w odrębnych grupach dla chłopców i dziewcząt. Po zaciętej walce i ośmiu dniach ostrej rywalizacji Dominik Nocek zgromadził 4,5 punktu i podzielił miejsca 29-38, natomiast Antoni Góral zgromadził 3 punkty i podzielił miejsca 56-64. W zawodach brało udział 68 finalistów wyłonionych w drodze eliminacji wojewódzkich. Nasi zawodnicy zdobyli bardzo cenne doświadczenie, ponieważ w imprezie tej rangi grali po raz pierwszy.

Za awans do tegorocznych Mistrzostw Polski, Dominik i Antek wraz z 13 pozostałymi zawodnikami z woj. mazowieckiego, zostali powołani przez Mazowiecki Związek Szachowy do Kadry Młodzików Mazowsza, gdzie będą dodatkowo szkoleni na zgrupowaniach szachowych organizowanych przez MZSzach.


W otwartych Mistrzostwach Szkoły Nr 8 w Otwocku (grało 76 uczestników). Grali Adaś i Tomek Trzeciak: [KLIK]
Tomek był drugi w grupie do lat ośmiu , a to był jego pierwszy turniej! [KLIK]
Adam szósty w swojej grupie wiekowej (na 27-miu) i 13ty w całym turnieju. [KLIK]


W niedzielę 4-go marca zakończyły się rozgrywki szachowej Otwartej Ligi Mazowieckiej na sezon 2017/2018. W rozgrywkach trwających 4 miesiące, składających się z 5 zjazdów, wzięło udział 16 drużyn z całego województwa.

UKS Żagle w tym roku zakończyło rozgrywki na 12. Miejscu, poprawiając swój wynik z zeszłego roku.

Dla reprezentacji UKS była to możliwość zdobycia cennego doświadczenia w tak prestiżowych rozgrywkach oraz przeżycia wspaniałych przygód, jakimi były wspólne wyjazdy w różne zakątki Mazowsza. Bardzo ważne, że prawie każdy z szerokiego 11-osobowego składu mógł bezpośrednio przyczynić się do dorobku drużynowego.

Osiągnęliśmy też kilka sukcesów indywidualnych. Trener Daniel Frączek uzyskał brązowy medal za wynik na I szachownicy (pomimo udziału tylko w dwóch zjazdach, wygrywając wszystkie 4 partie), a trener January Jedynak zdobył srebrny medal za dorobek punktowy na II szachownicy(6,5/7 pkt.) Na szczególne wyróżnienie zasługują Jan Góral oraz Maria Siekańska, którzy zanotowali spore zyski w międzynarodowym rankingu FIDE.


W dniu 4.03.2018. odbył się otwarty turniej szachowy o puchar Dyrektora MDK w Wołominie. W zawodach wzięło udział 50 zawodników. Miło jest nam poinformować, że reprezentant naszego klubu UKS Żagle Zbigniew Stefaniuk zajął w nim bardzo wysokie czwarte miejsce, jednocześnie zdobywając II kategorię szachową. Serdecznie gratulujemy!