Witryna zrealizowana dzięki:

Złoty medal drużyny Stowarzyszenia Sternik w szachach!

Bardzo miło mi jest poinformować, że w dniu 17.11.2018. drużyna Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Sternik obroniła tytuł Drużynowego Mistrza Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach szybkich. Turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 8 rund, tempem 15 minut na partię na zawodnika. Na podkreślenie zasługuje fakt, że nasza drużyna wygrała wszystkie mecze uzyskując 27 punktów na 32 możliwe. Kolejna drużyna miała stratę 5 punktów do lidera.

Reprezentanci Złotej Drużyny: Jan Góral (7pkt i IV miejsce na I szachownicy), Maria Siekańska (7,5pkt i II miejsce na II szachownicy), Antoni Góral (5,5pkt), Zuzanna Siekańska (7pkt i IV miejsce na IV szachownicy).

Druga Drużyna SP Sternik w składzie: Adam Trzeciak, Maksymilian Lukosek, Aleksander Pogorzelski oraz Zofia Siekańska zajęła 42 miejsce.

Trzecia drużyna SP Sternik w składzie: Jacek Kobyliński, Wincenty Kobyliński oraz Józef Wardaszka zajęła 58 miejsce.

Serdecznie dziękuję wszystkim zawodnikom za sportową postawę, walkę i zaangażowanie. W zawodach wzięło udział 78 drużyn, czyli około 320 zawodników z całego województwa mazowieckiego.

szachy-002

szachy-001