Witryna zrealizowana dzięki:

Turniej św. Józefa – podsumowanie, wyniki, refleksje

Fair Play nie tylko na boisku, ale przede wszystkim w codziennym życiu. Mamy nadzieję, że Turniej św. Józefa, któremu przyświecała idea czystej gry, choć trochę, przybliżył uczestnikom wartości i postawy jakimi powinni się kierować w różnych sytuacjach dnia codziennego. Jesteśmy przekonani, że sport, zwłaszcza gry zespołowe są bardzo dobrym podłożem do kształtowania pozytywnych wzorców wśród młodych ludzi. Chcielibyśmy, poprzez nasze wydarzenia, oddziaływać na młodych ludzi, inspirować i dawać przykład.

W turnieju św. Józefa udział wzięło 10 zespołów. Trzy drużyny UKS Żagle oraz siedem przyjezdnych: Polonia Warszawa, Ursus Warszawa, Wierchy Kraków, Fregata Gdańsk, Kuźnica Katowice, Skrzydła Poznań, Iskry Wrocław. Formuła turnieju pozwalała wszystkim drużynom grać do końca i walczyć o triumf w dwóch grupach finałowych. Zwycięzcy fazy grupowej walczyli o tytuł najlepszej drużyny turnieju w grupie Liga Mistrzów (UKS Żagle I, UKS Żagle II, UKS Żagle III, Polonia Warszawa, Ursus Warszawa). Pozostałe zespoły zagrały w Lidze Europy i walczyły o zwycięstwo w tzw. małym finale (Wierchy Kraków, Fregata Gdańsk, Skrzydła Poznań, Iskry Wrocław, Kuźnica Katowice). O szczegółowych wynikach turnieju i konkursów oraz o zdobywcach nagród indywidualnych można przeczytać tutaj:

WYNIKI

Tak turniej św. Józefa widzieli inni. Poniżej treść wiadomości, jaką otrzymaliśmy od jednego ojca z drużyny przyjezdnej:

„Jako tata jednego z uczestników i współopiekun drużyny UKS Fregata Gdańsk chciałbym pogratulować organizacji turnieju św. Józefa i bardzo podziękować za gościnę i serdeczne przyjęcie. Jesteśmy wdzięczni za zorganizowanie nam noclegu, co umożliwiło nam wcześniejszy przyjazd i zwiedzanie muzeów oraz stadionu narodowego. Chciałbym też pochwalić zaplecze kulinarne turnieju oraz interesujący wykład i grę edukacyjną. Dzięki nim spędzenie całego dnia w szkole przebiegło spokojnie i ciekawie. Dobrym pomysłem była też formuła rozgrywek, która pomimo początkowych niepowodzeń pozwoliła chłopcom zakończyć turniej sportowym sukcesem”

Chciałbym oficjalnie podziękować wszystkim zaangażowanym w organizacje turnieju: sponsorom, rodzicom, trenerom – bez Waszego wsparcia byłoby ciężko, serdecznie dziękuję – trener rocznika 2007 Mariusz Koprowski