Witryna zrealizowana dzięki:

„Drużyna na medal”

Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza w szachach szybkich

W dniu 21 listopada w Starej Miłośnie w hali Gimnazjum nr 119 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach szybkich. Startowały aż 92 drużyny, 390 zawodników z różnych szkół. Stowarzyszenie „Sternik” wystawiło trzy drużyny. Pierwsza drużyna w składzie: Janek Góral, Franek Trzeciak, Maks Lukosek, Marysia Siekańska i rezerwowy Piotrek Kamiński zajęła w tych zawodach bardzo wysokie 3 miejsce (na przestrzeni 5 lat jest to najlepszy wynik w historii naszych startów w tej imprezie). Druga drużyna: Jeremi Dyl, Adaś Trzeciak, Marcel Szulec, Zuzanna Siekańska zajęła również bardzo dobre 18 miejsce. Trzecia drużyna: Atanazy Gawrysiak, Marek Kamiński, Antek Góral, Ula Urban i rezerwowy Krzyś Szołajski zajęła 48 miejsce. Oprócz klasyfikacji drużynowej prowadzona była również klasyfikacja indywidualna na poszczególnych szachownicach, gdzie Franek Trzeciak zdobył złoty medal z wynikiem 8 pkt. na 8 możliwych na 2-ej szachownicy i został jednocześnie zawodnikiem turnieju.  Zuzanna Siekańska z drugiej drużyny zajęła 4 miejsce na 4-ej szachownicy z wynikiem 7,5 pkt. na 8 możliwych.

Zespół nr 1 Stowarzyszenia STERNIK w nieoficjalnej klasyfikacji był najlepszą drużyną z dzielnicy Wawer, 2 miejsce by zajęła drużyna nr 2 STERNIKA , a 3 miejsce… drużyna nr 3 STERNIKA.

Pierwsza drużyna miała wyjątkowo trudnych rywali. Na 8 meczy 6 wygrali, 1 zremisowali i ponieśli 1 porażkę. Najtrudniejsze zadanie czekało naszą drużynę w ostatniej ósmej rundzie gdzie musieli zmierzyć się z drużyną SP nr 321 z Bemowa. Spotkanie to dla drużyny z Bemowa było meczem o złoty medal a dla nas szansą o podium. Nasi zawodnicy nie przestraszyli się rywala, grali maksymalnie skoncentrowani i opłaciło się. Mecz zakończył się wynikiem 2,5 pkt do 1,5 pkt dla Drużyny Sternika!!! Franek Trzeciak i Maks Lukosek wygrali bardzo trudne pojedynki, a Janek Góral zremisował z Bartoszem Fiszerem (brązowym medalistą mistrzostw świata do lat 8) I ten remis był na wagę brązowego medalu.

Bardzo dobrze w debiucie na imprezie tej rangi poradzili sobie Adaś Trzeciak i Marcel Szulec, grając z zawodnikami starszymi od siebie. Zdobyli odpowiednio 4 punkty i 5 punktów na 8. Bardzo dobrze zaprezentował się najmłodszy zawodnik reprezentujący naszą szkołę, zaskakując dobrą grą, Antek Góral, zdobywając 4,5 pkt. Świetnie zaprezentowały się nasze zawodniczki grające na 4 szachownicy. Zuzia Siekańska zdobyła 7,5 pkt na 8 możliwych, jej siostra Marysia wywalczyła 5,5 pkt, a Ula Urban 5 pkt. Każdy z zawodników i zawodniczek zdobył bezcenne doświadczenie na przyszłość. Chcemy podziękować wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i waleczność w trakcie trwania zawodów. Rodzicom natomiast chcemy podziękować za wsparcie i opiekę nad dziećmi.

KLIKNIJ – szczegółowe wyniki Drużynowych Mistrzostw Mazowsza w szachach

KLIKNIJ – wyniki na poszczególnych szachownicach