Witryna zrealizowana dzięki:

II miejsce rocznika 2010 na turnieju OSiR Włochy Cup 2017

W niedzielę 19 marca zespół UKS Żagle z rocznika 2010 wziął udział w turnieju zorganizowanym przez UKS Okęcie. W sumie w rywalizacji wzięło udział 14 zespołów, podzielonych na dwie 7 drużynowe grupy.

W fazie grupowej wygraliśmy pięć z sześciu meczów. Straciliśmy tylko jedną bramkę i ten właśnie mecz zakończył się remisem. Pierwsze miejsce w grupie dało nam awans do półfinału. Tam nie zabrakło emocji, bo o awansie do finału musiały decydować rzuty karne, które udało się wygrać. W finale zmierzyliśmy się ze zwycięzcą drugiej grupy – RKS Okęcie. Nasi rywale tego dnia byli lepsi, wygrywając z nami 2-0. Niemniej jednak są duże powody do radości. Chłopcy zagrali świetne zawody, z pewnością zasługując na srebrne medale. Niewiele brakowało, a Miłosz Filochowski zostałby królem strzelców, ale zabrakło jednego gola (a strzelił 10 bramek w 8 meczach!) – powiedział trener Michał Pielech