Witryna zrealizowana dzięki:

Koszykówka rośnie w siłę

Jednym z największych pozytywnych zaskoczeń jakie spotkało zespół UKS Żagle pod koniec zeszłego i na początku aktualnego roku szkolnego jest zainteresowanie uczniów stworzeniem szkolnej sekcji koszykówki.

Aktualnie dysponujemy dwiema grupami szkoleniowymi reprezentującymi kolejno: szkołę podstawową oraz gimnazjum na treningi których regularnie uczęszcza 26 chłopców. Młodzi adepci w pocie czoła podnoszący swe koszykarskie umiejętności legitymując się przy tym niezwykłą otwartością oraz zaangażowaniem.

Ostatnio sekcja gimnazjalna została zaopatrzona w profesjonalne stroje treningowe, co podniosło nie tylko aspekt estetyczny ale i w widocznie pozytywny sposób wpłynęło na sferę rzeczową naszych zajęć! Podobna operacja niebawem zostanie przeprowadzona wśród przedstawicieli szkoły podstawowej.

Niesłabnący entuzjazm oraz stale rosnące grono zainteresowanych koszykarskim rzemiosłem niesłychanie motywuje. Mamy nadzieję, iż pasja do tego wspaniałego sportu będzie inspirować kolejnych uczniów szczególnie, że już za dwa tygodnie nasi najmłodsi koszykarze udadzą się na swój pierwszy turniej- będziemy trzymać kciuki!

kosz-gim_fotor