Witryna zrealizowana dzięki:

Turniej dla Odważnych 2016 – relacja

W sobotę 26 listopada odbył się turniej piłkarski rocznika 2009, który nosił wyniosłą nazwę „TURNIEJ DLA ODWAŻNYCH” i zachęcał do budowania oraz łączenia „sportu i nowoczesnego patriotyzmu” . Do zmagań przystąpiło 10 drużyn. Nasz rocznik reprezentowały aż 3 z nich. Swoją obecnością zaszczyciły nas także Kosa Konstancin, Delta Warszawa, Ks Ursus, Marcowia Marki z dwiema drużynami, UKS Kuźnica, Ks Konstancin. Każda z drużyn podczas spotkań pokazała ducha walki oraz zaangażowanie podczas każdej minuty. Było bardzo dużo „odważnych” decyzji, chłopcy nie bali się podejmować walki 1 na 1. Dzięki takim decyzjom mieli wiele okazji do strzelenia bramki. Po zakończeniu meczy trenerzy po żywiołowej naradzie podjęli decyzje, że najodważniejszą drużyną został zespół „Delta Warszawa”. Poza walką na boisku, chłopcy brali udział w grze edukacyjnej związanej z odwagą. Było wiele emocji a także śmiesznych sytuacji. Trenerzy przybliżyli także swoim chłopcom historie  odważnej decyzji jednego z najlepszych zawodników jakim jest Miroslav Klose. Podczas jednego ze swoich meczy strzelił bramkę ręką. Sędzia nie zauważył owej „ręki” i zaliczył bramkę. Lecz Klose nie zważając na nic przyznał się do takiego zdarzenia. Chłopcy także mieli możliwość poznać Historię Husarstwa oraz na własne oczy zobaczyć jaką bronią się posługiwali oraz jak wyglądał ich strój. Za tę piękną historię bardzo dziękujemy Panu Wojciechowi Wąskowi. Podczas turnieju można było także spróbować wiele smakołyków z naszej bardzo dobrze zorganizowanej kawiarenki.  Nie możemy zapomnieć oczywiście o loterii fantowej, z której dochód został przekazany dla „DRUŻYNY BŁAŻEJA” Bardzo dziękuję wszystkim za wkład i olbrzymią pracę włożoną w organizację turnieju. Gdyby nie Wy nie było by takiego pięknego przedsięwzięcia.

Program „Sport i nowoczesny patriotyzm – budowanie wspólnoty młodych Polaków” w ramach, którego odbył się turniej, jest realizowany dzięki wsparciu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.